Füsioteraapia lastele

Beebimassaž

Arendavad harjutused

Beebi ujutamine kodus

Varajane jälgimine ja nõustamine

Füsioteraapia

E-nõustamine

Beebimassaž

Arendavad harjutused

Beebi ujutamine kodus

Varajane jälgimine ja nõustamine

Füsioteraapia

E-nõustamine

Lehekülg on täienemisel

 

Igal lapsel on oma kasvutempo ning ta läbib sünnist kuni kõndima hakkamiseni teatud järjestikused arenguetapid. Kui Sinu laps jätab vahele või omandab mõne oskuse ajaliselt hiljem, ei ole üldjuhul muretsemiseks põhjust. Kui aga on mure, siis füsioterapeudina saan toeks olla peredele, kes soovivad lapse esimestest elukuudest kuni kõndima hakkamiseni kindlustunnet, et laps omandab eakohased oskused ning seda õige tehnikaga.

Füsioteraapiast on abi kui beebil on:

  • lihaspingeid
  • domineerib ühe kehapoole eelistus
  • asümmeetriline kehaasend 
  • lapse arengus on mahajäämus

Kergema mahajäämuse korral piisab tihtipeale mõnest kohtumisest aidates laps arengus järgi. Raskete pea-ja seljaaju kahjustuste korral on kindlasti vajalik järjepidev sekkumine. Kohtumiste käigus hindan lapse liigutuslikku sooritust, vajadusel korrigeerin või õpetan uusi oskusi ning nõustan vanemaid koduste tegevuste osas.

Füsioteraapia võib sisaldada beebide massaaži, passiivseid ja aktiivseid venitusi, asendravi, arendavaid harjutusi, pere nõustamist, koduse keskkonna kohandamist.

Koduteenuse aeg on keskmiselt 30-60 minutit ning tuleks valida aeg, mil laps on päevast rütmi arvestades kõige aktiivsem, samuti söönud ja puhanud. Lapsevanemana ole valmis tunnis kaasa lööma ja tegema vajadusel märkmeid, sest õpetan harjutusi ja võtteid, mida saate iseseisvalt lapsega kohtumiste vahel teha.

Teenus on suunatud väikelastele 2 elukuust kuni 18 elukuud. Vabade aegade olemasolul ka vanematele lastele ja kokkuleppel lasteasutuses.